آراد برندینگ
خانه / عناب / فروش ویژه عناب درشت

فروش ویژه عناب درشت

عناب درشت در مناطق مختلف جهان به روش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد: در کره ، از نوشیدنی آن برای تهیه نوشیدنی استفاده می شود. در هند – نوع چاشنی سنتی – چتنی ؛ در چین عناب با برنج و سورگوم پخته می شود ، که به عنوان پر کننده برای پخت استفاده می شود. در اندونزی ، برگهای جوان این درخت مانند سبزیجات خورشت خورده است. در آسیای میانه ، میوه های خشک به صورت پودر خرد می شوند و هنگام پخت نان به خمیر اضافه می شوند ، بنابراین مدت بیشتری تازه می مانند. و در اینجا در کریمه معمولاً چای ، آبغوره ، شربت ، کمپوت و مربا تهیه می شود.

فروش ویژه عناب درشت

بهترین نوع عناب کدام است؟

بهترین نوع عناب کدام است؟ طعم میوه های عناب عجیب و غریب بسیار شبیه خشک شدن سیب معمولی است. از آنها می توان هم به صورت تازه و هم برای تهیه پوره ، مارمالاد ، مربا ، مربا ، کمپوت یا میوه های شیرین استفاده کرد. همچنین از آنها در صنعت شیرینی سازی بسیار استفاده می شود. به صورت خشک شده ، میوه را می توان بیش از یک سال یافت ، بدون اینکه تمام خواص مفید آن از بین برود.

رایج ترین شکل ذخیره میوه unabi میوه خشک یا خشک است. آنها را در یک ظرف شیشه ای کاملاً بسته قرار داده و در اتاقی با دمای معمولی اتاق (تا ۲۵ درجه سانتیگراد) نگهداری می کنند. تازه ، می توان آنها را به مدت یک ماه در یخچال در محفظه میوه ها نگهداری کرد. ما با پخش عناب احساس بهتری نیز داریم چرا که برای سلامتی شما عزیزان بسیار مفید است فروش عناب و قیمت ان بسیار مقرون به صرفه است .

عناب همچنین در صنایع دارویی و عطر سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

از میوه های خشک برای مصارف دارویی استفاده می شود ، همچنین از برگ ها و خیلی کمتر ریشه ها و پوست عناب استفاده می شود. زمان جمع آوری مواد اولیه به محل رشد گیاه بستگی دارد. بنابراین ، در مناطق گرمسیری ، محصول در فوریه و در آسیای مرکزی – فقط در اواخر اکتبر – برداشت می شود.

برگ عناب در همان دوره میوه برداشت می شود. پوست – در دوره حرکت شیره ، یعنی قبل از شروع گلدهی گیاه. پوست گیاهان بالای سه سال برای برداشت مناسب در نظر گرفته می شود. ریشه ها پس از برداشت حفر و هرس می شوند.

مرکز پخش عناب درشت

مرکز پخش عناب درشت میوه های رسیده غالباً بلافاصله در معرض آفتاب یا خشک کن های صنعتی با دمای ۶۰ تا ۶۵ درجه سانتی گراد خشک می شوند. قبل از خشک شدن ، آنزیم های میوه غیرفعال می شوند ، به همین دلیل برای چند دقیقه در آب جوش غوطه ور می شوند. میوه های خشک آنابی تا ۲ سال در یک مکان خشک و تاریک ذخیره می شوند.

برگ عناب در فضای باز زیر سایبان یا در یک اتاق خشک و با تهویه مناسب گذاشته می شود. برگهای خشک بیش از ۱ سال ذخیره نمی شوند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
اسماعیل وحدتی زاده
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09157214655
کانال تلگرام: armisnuts@
اینستاگرام: armisnuts
پست الکترونیکی: armisnuts@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید عمده عناب

قیمت خرید عمده عناب در سال ۱۴۰۰

قیمت خرید عمده عناب در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹ به طور میانگین ۱۰ …

پاسخی بگذارید