آراد برندینگ
خانه / عناب خشک / فروش عناب خشک در تهران | عناب آجیلی و دارویی

فروش عناب خشک در تهران | عناب آجیلی و دارویی

فروش عناب خشک در تهران هم به صورت آجیلی و هم به صورت دارویی توسط مراکز فروش عناب انجام می شود. تهران با توجه به جمعیت بالای ان قطب اقتصاد کشور می باشد و محصولات کشاورزی نظیر زرشک و عناب بازار بسیار مطلوبی در این کلانشهر دارد. خرید عناب خشک در بازار تهران نیازمند آشنایی با انواع عناب و قیمت هر نوع آن می باشد که موضوع مورد بحث ما در این مقاله است.فروش عناب خشک در تهران

تفاوت عناب آجیلی و دارویی

تفاوت عناب آجیلی و دارویی را با شناخت نسبی انواع عناب به خوبی می توان تشخیص داد. عناب که یک محصول باغی می باشد بر اساس اندازه و میزان چروک دسته بندی می شود. عناب هر چقدر که درشت تر و صاف تر باشد برای خوردن مناسب تر است از این رو به عناب های درشت و دارای چروک کم عناب آجیلی گفته می شود که در اکثر عطاری های کشور این نوع عناب موجود است.

اما عناب دارویی عنابی است که اندازه ریزی دارد و همچنین میزان چروک آن زیاد است و همانطور که از اسمش مشخص است برای مصرف دارویی مناسب است و در تهیه دمنوش عناب نیز از همین نوع عناب استفاده می شود.فروش عناب خشک در تهران

فروش عناب خشک در تهران

فروش عناب خشک در تهران با قیمتی بیش از شهر های شرقی کشور از جمله بیرجند و مشهد انجام می شود که عمده دلیل آن هزینه های مربوط به حمل و نقل می باشد. تهران به واسطه پایتخت بودنش قطب اقتصاد کشور است و در همه محصولات بزرگترین بازار فروش آن به حساب می آید.

تجربه نشان داده است که محصولاتی نظیر عناب و حبه عناب به خوبی در تهران فروخته می شود و با شناساندن خواص این محصولات می توان به آینده آن ها در بازار تهران امیدوار بود.

در کلانشهر تهران مراکز و عمده فروشی های فراوانی هستند که در زمینه عناب فعالیت می کنند و به صورت جزئی و عمده عناب را به فروش می رسانند. لذا بهترین محل برای خرید عناب تازه در تهران همین مراکز می باشند.فروش عناب خشک در تهران

خرید عناب خشک از بازار تهران

خرید عناب خشک از بازار تهران به دو صورت کیلویی و عمده ممکن می باشد. در تهران بازار های کوچک و بزرگ زیادی هستند که محصولات متنوعی نظیر عناب و زرشک را به دو صورت خورده و عمده به فروش می رسانند لذا خرید عناب از بازار تهران امر بسیار راحتی می باشد و امروزه می توان به راحتی انواع عناب را از بازار های تهران تهیه کرد.

لازم به ذکر است که عناب های موجود در بازار تهران اغلب از نوع خشک شده آن است و عناب تازه را فقط در دو ماه پایانی تابستان می توان خریداری کرد.فروش عناب خشک در تهران

طریقه مصرف عناب خشک

طریقه مصرف عناب خشک با توجه به ذائقه هر فرد متفاوت می باشد. همانطور که می دانید برای افزایش ماندگاری عناب آن را خشک می کنند. اما این امر سبب سفت شدن عناب می شود و خوردن عناب خشک دندان را اذیت می کند که این امر برای بسیاری از افراد خصوصا کودکان و بزرگسالان مشکلاتی را به وجود آورده است.

اما آیا راهی برای این مشکل وجود دارد؟

در مواقعی که خوردن عناب خشک باعث اذیت شدن دندان ها می شود بهتر است آن را خیس کنیم تا نرم شود. اما به چه صورت؟
برای این کار کافی است به همان مقدار عناب که قصد مصرف دارید را ابتدا شسته و در آب غوطه ور کنید. بعد از دو دقیقه عناب ها را آب کشیده و به مدت ۳ تا ۴ ساعت در داخل ظرف پلاستیکی قرار دهید. بعد از آن عناب کاملا نرم و دلچسب می شود.

لازم به ذکر است که نباید عناب را بیش از دو دقیقه در آب غوطه ور نگه داشت چرا که این کار باعث لیچ شدن عناب ها می شود.

فروش عناب خشک در تهران

قیمت انواع عناب در تهران

قیمت انواع عناب در تهران برای بسیار از افراد از جمله کاسبان و کشاورزان حائز اهمیت می باشد. در بسیاری از موارد کشاورزان برای بدست آوردن سود بیشتر عناب خود را به تهران می برند تا بتوانند آن را با قیمت بیشتری بفروشند.

قیمت عناب دارویی در تهران در سال جاری در حدود ۸٫۵ تا ۱۰ هزار تومان و قیمت عناب آجیلی در این شهر بیش از ۲۰ هزار تومان می باشد.

برای خرید کیلویی عناب بازار تهران مناسب می باشد؛ اما برای خرید عمده عناب بهتر است از بیرجند اقدام کرد چرا که می توان هزینه هایی که بر اثر واسطه ها به وجود آمده است را حذف کرد و به نوعی از تولید کننده اصلی عناب را خریداری کرد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
اسماعیل وحدتی زاده
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09157214655
کانال تلگرام: armisnuts@
اینستاگرام: armisnuts
پست الکترونیکی: armisnuts@gmail.com

مطلب پیشنهادی

عناب خشک درجه یک

شرکت پخش عناب خشک درجه یک در ایران

شرکت پخش عناب خشک درجه یک در ایران با خرید انواع عناب از کشاورزان آن …

پاسخی بگذارید