آراد برندینگ
خانه / عناب / صادرات عناب در ایران

صادرات عناب در ایران

صادرات عناب در ایران را می توان به عنوان یکی از بهترین مواد صادراتی غیر نفتی به حساب آورد. خرید و فروش عناب صادراتی در ایران بیشتر از نوع عناب های دارویی و دمنوشی می باشد.صادرات عناب در ایران

صادرات عناب در ایران

با توجه به سیاست دولت در سال های اخیر صادرات غیر نفتی از کشور رو به رشد می باشد. یکی از مهمترین محصولاتی که می توان برای صادرات از ایران بر روی آن تمرکز کرد عناب می باشد.

سالانه بیش از چند هزار تن عناب در خراسان جنوبی تولید می شود. و قیمت عناب در ایران نسبت به سایر کشور ها به مراتب پایین تر می باشد. صادرات عناب در ایران را می توان به عنوان یک عامل مهم در اقتصاد کشور به حساب آورد.

تقریبا هر نوع عنابی از ایران صادر می شود اما بیشترین میزان صادرات عناب در ایران مختص عناب های ریز و دارویی می باشد.صادرات عناب در ایران

بهترین عناب در آسیا

در آسیا برخی از کشور ها وجود دارند که عناب در آن ها به وفور کشت می شود. برای اولین بار عناب در کشور های جنوب شرقی آسیا مانند چین کشت شده است و سابقه چند هزار ساله دارد.

عناب در کشور عزیزمان ایران از دیر باز کشت می شود. عناب های کشور هایی مانند چین درشت می باشند و رنگی نزدیک به نارنجی دارند. همچنین عناب این مناطق مزه ای تلخ دارد و فقط برای مصارف دارویی استفاده می شود.

اما عناب های ایران اینگونه نیست و از درجه کیفی بالاتری نسبت به عناب های سایر کشور ها برخوردار است. عناب های ایران شیرین هستند و رنگ قرمز دارند. عناب های موجود در ایران با توجه به مرغوبیت خاص خود طرفداران ویژه ای دارد.

آمار صادرات عناب در ایران

بر خلاف تولید بالای عناب در کشور میزان صادرات عناب از ایران چندان بالا نمی باشد.
طبق آمار اعلام شده میزان تولید سالانه عناب در کشور بیش از ۵ هزار تن است اما صادرات عناب بسیار پایین می باشد که تنها ۴۰ تا ۵۰ تن عناب از کشور به صورت رسمی خارج می شود.

در جدول زیر میزان صادرات عناب در ۵ ماه اول سال ۹۶ را مشاهده می کنید.صادرات عناب در ایران

راه کار های افزایش صادرات عناب

در ایران بر خلاف تولید بالای عناب، زیاد به آن توجه نمی شود و بیشتر صادرات عناب در ایران به صورت خام فروشی می باشد و همین امر باعث شده تا کمتر مورد توجه کشور های مقصد قرار بگیرد.

برای افزایش صادرات عناب می توان کارهایی نظیر:

  • بهبود شرایط و کیفیت بسته بندی
  • تبلیغات گسترده و صحیح در سطح جهانی
  • برگزاری نمایشگاه های بین المللی برای عناب
  • و…صادرات عناب در ایران

قیمت صادرات عمده عناب

بیشتر صادرات عناب ایران به کشور های چین، هلند، افغانستان، پاکستان و… می باشد.

قیمت عناب های صادراتی در مقایسه با قیمت عناب در داخل کشور متفاوت می باشد و با توجه به شرایط ارزی فعلی کشور ما، صادرات عناب از کشور با قیمت های بسیار بالایی انجام می شود.

کشت و صنعت آرمیس توانایی تامین هر نوع عنابی و به هر میزان را برای بازار های داخلی و صادراتی دارد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
اسماعیل وحدتی زاده
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09157214655
کانال تلگرام: armisnuts@
اینستاگرام: armisnuts
پست الکترونیکی: armisnuts@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید عمده عناب

قیمت خرید عمده عناب در سال ۱۴۰۰

قیمت خرید عمده عناب در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹ به طور میانگین ۱۰ …